הכוננים הקשיחים האמינים ביותר: חברת הגיבוי Backblaze מפרסמת דוח לרבעון הראשון של 2021


חברת Backblaze, העוסקת בשירות גיבוי מידע בענן למשתמשים פרטיים ועסקיים, פרסמה את דוח אמינות הקשיחים הראשון לשנת 2021, המכסה את הרבעון הראשון של השנה, דוח שהפך במרוצת השנים למדד האמינות הבלתי רשמי לכוננים קשיחים ונשאר המדד כמקור המידע ההשוואתי הציבורי היחיד כיום.


הדו"ח הרבעוני החדש מצטרף לדוחות השנתיים של 2019 ו-2020, כאשר נכון לרבעון הראשון של 2021 חברת Backblaze משתמשת ב-172,256 כוננים לאחסון מידע, מתוכם 171,919 נכללים בדו"ח הנוכחי והשאר משמשים ככונני מערכת, כונני ניסוי או נמצאים בכמות קטנה מ-60 יחידות ואינם נכללים בדו"ח.


לפי סיכום הרבעון הראשון, 4 קשיחים בלבד סיימו את הרבעון ללא כשלים כלל, בהם דגמי 4TB ו-16TB של טושיבה, 6TB של סיגייט ו-16TB של WDC, כאשר בולטים במיוחד הם דגמי ה-4TB ו-6TB המגיעים לזמן שימוש ממוצע של כמעט 6 שנים עם אחוז כשל שנתי של פחות מ-1%. אחוז הכשלים השנתי AFR (ר”ת Annualized Faliure Rate) עומד על 0.85% בלבד כרגע, וזהו הרבעון הרביעי ברצף בו אחוז הכשלים עומד על פחות מאחוז אחד.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי


טבלת סיכום כשלים לרבעון הראשון של 2021 (מקור backblaze)

אמינות הכוננים קשיחים מול כונני SSD


נתון חדש שמגיע בדו"ח הנוכחי הוא השוואת ביצועי אמינות של כוננים קשיחים לעומת כונני SSD, כאשר החברה בחרה לתת סיכום כללי על ביצועי האמינות ולא לפרט את הדגמים השונים מאחר ואף דגם לא הגיע לזמן השימוש שיכול להיחשב כרלוונטי סטטיסטית.


ההשוואה במקרה הזה היא בין כונני SSD וקשיחים רגילים המשמשים לאתחול המערכות השונות של Backblaze, כאשר במבט רבעוני אחוז ה-AFR ב-SSD הגיע ל-0.58% לעומת 10.56% בקשיחים רגילים, נתון שיורד מעט במבט כללי עם AFR של 0.65% לכונני ה-SSD ו-6.04% לקשיחים ומדגיש את האמינות הגבוהה יותר של כונני SSD.


עם זאת, הדו"ח מדגיש כי כונני ה-SSD עדיין חדשים מדי כאשר כונן ה-SSD הוותיק ביותר נמצא בשימוש כ-30 חודשים, לעומת הקשיח הצעיר ביותר שנמצא בשימוש 24 חודשים, ואילו הוותיק ביותר 96 חודשים.


נתוני כשלים HDD מול SSD (מקור Backblaze)

יצרנית הכוננים האמינה ביותר


החלק האחרון בדוח מציג את תמונת המצב לקשיחים מאפריל 2013 עד מרץ 2021 לדגמים אשר נמצאים בשימוש במשך כל תקופת הדוח. תמונת מצב זו נותנת יתרון מובהק לווסטרן דיגיטל (WD) וחברת הבת שלה HGST, עם אחוז הכשלים השנתי AFR (ר”ת Annualized Faliure Rate) הנמוך ביותר שעומד על פחות מ-1% בדגמים הנמצאים עדיין בשימוש על ידי החברה. כונני טושיבה מציגים AFR נמוך שמגיע עד 1% ואילו כונני סיגייט מציגים AFR שמגיע עד ל-2.49%, אם כי מדובר על אחד מהכוננים הנמצאים בשימוש הגבוהה ביותר על ידי Backblaze.


סטטיסטיקות כשלים מ-2013 עד 2021 (מקור Backblaze)

הקשיחים האמינים ביותר לפי הבדיקות של Backblaze כוללים שמונה דגמים שונים, אך עם דגש כי קשיחי ה-14TB ו-16TB מגיעים למספר ימי השימוש הנמוך ביותר ואילו כונן ה-HGST מדגם HMS5C4040BLE640 בנפח 4TB מצליח להציג את ביצועי האמינות המרשימים ביותר עם AFR של 0.4% בלבד יחסית לזמן השימוש הארוך ביותר.


הקשיחים האמינים ביותר (מקור Backblaze)

בעוד שכמו בכל דו"ח קודם של החברה צריך לקחת את המידע של Backblaze "בעירבון מוגבל", לאור העובדה כי זהו המדד הפומבי היחיד שמשווה קשיחים כיום הוא נשאר כמדד המוביל לאמינות חברות ולא רק קשיחים, מאחר וכל הקשיחים הקיימים של החברות נבדקים על ידי Backblaze בפועל.


The post הכוננים הקשיחים האמינים ביותר: חברת הגיבוי Backblaze מפרסמת דוח לרבעון הראשון של 2021 first appeared on מגזין טכנולוגיה ובידור - Gadgety.