דיווח: מצלמת 48 מגה פיקסל באייפונים ב-2022, מסך ללא מגרעת ב-2023


iPhone 12 Pro Max (צילום: רונן מנדזיצקי)


על פי הדיווח האחרון אשר מגיע אלינו מהאנליסט המוכר מינג-צ'י קו (Ming-Chi Kuo), אפל צפויה לאמץ מצלמה ברזולוציית 48 מגה פיקסל באייפונים שיגיעו בשנה הבאה, כשאייפון עם מסך מלא ללא מגרעת כלל יגיע אלינו רק ב-2023. עקב כך, נראה שנצטרך לחכות עוד שנתיים עד לרגע בו אפל תציג אייפון עם מסך נטול הפרעות, כשכבר השנה אנחנו צפויים לראות ירידה בגודל המגרעת באייפון 13.


דרך דיווחו של האנליסט אנחנו מגלים גם כי השנה אפל עתידה להציג לנו את ממשיך דרכו של האייפון 12 מיני, אך עקב מכירות נמוכות לאחר יציאתו של זה, החברה לא תציג אייפון 14 מיני אלא תעצור עם ה-13 מיני. בנוסף, האנליסט מדווח כי אפל תתמקד בגודל הפיקסלים במהלך השנים הקרובות, כך שבעוד שהאייפון 12 משתמש במצלמה בעלת גודל פיקסלים של 1.7 מיקרו-מטר, האייפון 13 יעלה את מספר ל-2 מיקרו-מטר והאייפון 14 יעבור למצלמת 48 מגה פיקסל ויוריד את המספר הטכני ל-1.25 מיקרו-מטר אך בעקבות שילוב של 4 פיקסלים ל-1, נקבל גודל פיקסלים סופי של 2.5 מיקרו-מטר.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עם זאת, האנליסט מספר שבעקבות המעבר למצלמה ברזולוציית 48 מגה פיקסל, אפל תטמיע באייפון המדובר פיצ'ר אשר ייצור סרטונים ותמונות מותאמות למציאות רבודה (Augmented Reality), זאת כתוצאה מכך שהרזולוציה הטובה ביותר למציאות רבודה נעה בין 8K ל-16K. כיוצא מכך, אפל גם תאפשר לראשונה הסרטה ב-8K עם סדרת האייפון 14, אך רק עם הדגם אשר ישתמש במצלמה ברזולוציה המוזכרת.לבסוף, מינג-צ'י קו מציין כי בגזרת התצוגה אפל עתידה להשתמש בחור מצלמה כבר באייפונים שיוצגו ב-2022, בעוד שב-2023 נקבל לראשונה אייפון ללא מגרעת כלל בעקבות השילוב של טכנולוגיית זיהוי הפנים (Face ID) מתחת לפני התצוגה לצד הגעתו של אחד מהאייפונים עם טכנולוגיית ה-Touch ID מתחת לפני התצוגה גם כן. בגזרת הצילום, אנחנו עתידים לראות אייפון ראשון עם מצלמת זום באמצעות פריסקופ ב-2023.