עדכון חדש לווינדוס 11 רק החמיר את הפגיעה בביצועי המערכת על מעבדי AMD


העדכון המצטבר (Cumulative Update) הראשון שמיקרוסופט שחררה לווינדוס 11 הביא איתו תיקונים למערכת ההפעלה החדשה, אך בו בזמן הצליח להחמיר עוד יותר את פגיעת הביצועים הנגרמת למשתמשים במעבדי ה-Ryzen של AMD, עם הגדלה נוספת של שיהוי זיכרון הקאש L3 מעבר לזה שהתגלה עם השקת המערכת.


גרסאות ווינדוס ועדכוני מערכת גורמים בלא מעט מקרים לבאגים חדשים לצוץ ולגרום לבעיות רבות ומשונות למשתמשים בהן. מערכת הווינדוס 11 שהושקה בתחילת החודש איננה יוצאת דופן והצליחה להציג פגיעה של עד 15% מביצועי המעבד במערכות מבוססות מעבדי Ryzen של AMD.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי


עכשיו נראה כי מיקרוסופט הצליחה להחמיר את הבעיה, כאשר אחד הבאגים העיקריים שאותרו גרם לפגיעה בזמני השיהוי של זיכרון הקאש L3. עדכון הווינדוס 11 האחרון שיצא ב-12.10 הצליח רק להחמיר את זמני השיהוי, כאשר בבדיקה של אתר Techpowerup זמן השיהוי של מעבד ה-Ryzen 7 2700X שעמד על 10ns (ננו-שניות) והגיע ל-17.1ns במעבר לווינדוס 11 והפך לאיטי עוד יותר לאחר העדכון החדש כאשר הוא מגיע ל-31.9ns, יותר מפי 3 מהמצב התקני שלו.


בעוד שהעדכון החדש של מיקרוסופט החמיר את הבעיה, נראה כי AMD הצליחה לפתור את באג שיהוי הקאש L3 ובאג “הליבה המועדפת” (UEFI-CPPC2), עם צפי שחרור תיקונים לשני הבאגים ב-19 ו-21 באוקטובר בהתאמה.


מפגיעה של עד 15% בזמן השיהוי לקפיצה של פי 3 בזמני השיהוי על מעבדי Ryzen של AMD, לא מדובר על פגיעה קטנה בביצועים אלא על בעיה מורגשת בהחלט. בעוד שתמיד קיימות בעיות עם שחרור עדכונים או גרסאות מערכת הפעלה חדשות, זה עדיין לא נתון שמעודד את משתמשי AMD שבחרו לעדכן את המערכת שלהם לווינדוס 11 החדשה.


The post עדכון חדש לווינדוס 11 רק החמיר את הפגיעה בביצועי המערכת על מעבדי AMD first appeared on מגזין טכנולוגיה ובידור - Gadgety.