תחליף לסמארטפון? שיאומי חושפת קונספט למשקפיים חכמים


זמן לא רב לאחר שחשפו פייסבוק וריי באן את המשקפיים החכמים שלהם, ואחרי כמה ניסיונות דומים של משקפי ה-Spectacles של Snap, מגיע כעת תורה של שיאומי, שחושפת קונספט משלה למשקפיים חכמים, אשר לדברי החברה יאפשרו מענה לשיחות, צפייה בהתראות, אפשרות לצלם תמונות, לקבל הכוונות לניווט ואפילו להציג תרגום סימולטני בין שפות.


ה-Xiaomi Smart Glasses מוגדרים בשלב זה כקונספט בלבד, ועל הנייר מבטיחה החברה לא מעט, כשהיא מציגה אותן לא כתוספת לסמארטפון כמסך נוסף, אלא ככלי שיהיה מסוגל לעבוד באופן עצמאי לחלוטין ואף להחליף את הסמארטפון בעתיד. ההבטחות גדולות, אך בחברה בשלב זה לא מציגים מעבר להן, כשמוצר סופי לא נמצא כרגע באופק ושיאומי אף לא מציינת מתי, אם בכלל, יגיע המוצר הזה לשוק הרחב.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טיהכירו את ה-Xiaomi Smart Glasses


המשקפיים החכמים של שיאומי ישתמשו במסכי MicroLED לתצוגה, אלו יאפשרו צפיפות גבוהה יותר של פיקסלים. בחברה מציינים כי גדול שבב התצוגה עומד על 2.4 מ”מ על 2.02 מ”מ, כגודל של גרגיר אורז, כשהוא מפיק פיקסלים בגודל 4 מיקרון שיותאמו לתצוגה בתוך מסגרת המשקפיים. בחברה מציינים כי התצוגה עצמה היא תצוגה מונוכרומטית אותה פיתחה, זו מגיעה לדבריה לבהירות מירבית של 2 מיליון ניטים (nits), כשמטרתה לתת למספיק אור לעבור המערך האופטי שנבנה לתוך המשקפיים גם בתנאי תאורה חזקים במיוחד, כך שהתוצאה הסופית תוכל להראות את התצוגה למשתמשים ללא הפרעה בתנאי תאורה שונים ומבלי לפגוע בעיניים.


נציין כי באופן מעט שונה מההתייחסות של החברה לשילוב תצוגה מונוכרומטית, דווקא בדוגמה שסיפקה לניווט בעזרת המשקפיים מוצגים צבעים. ייתכן כי ההדגמה אינה משקפת את המציאות במלואה, אבל בסופו של דבר מדובר בקונספט בלבד בשלב זה, אז נוכל לסלוח בינתיים.


ניווט במשקפי Xiaomi Smart Glasses (תמונה: שיאומי)
ניווט במשקפי Xiaomi Smart Glasses (תמונה: שיאומי)

כדי שהמשקפיים יוכלו להציג מידע הדרוש למשתמש בלבד, ולא להפריע כל הזמן עם כל התראה שמתקבלת, בשיאומי ישתמשו בעוזרת הקולית XiaoAi, אשר נתמכת בשלב זה בשוק הסיני בלבד, כדי לסנן בין מידע שהיא תגדיר כחשוב ובין כזה שלא. בחברה מספקים דוגמאות למספר דברים חשובים שיקבלו עדיפות בתצוגת המשקפיים כמו קבלת שיחה, ניווט ותרגום סימולטני של תמונות הנצפות דרך מצלמה שתגיע כחלק מהמשקפיים. הודעות מתפרצות גם הן יסוננו לפי עדיפות למשתמשים שהוגדרו מראש או לאפליקציות שהוגדרו כחשובות.


המצלמה שתשולב במשקפיים תגיע עם חיישן 5 מגה-פיקסל, לצד מיקרופון מובנה שיאפשר תמלול בזמן אמת של אודיו לטקסט, כשבדומה לחברות אחרות שחשפו משקפיים חכמים, גם כאן מדגישה החברה כי תופיע תאורה יעודית במשקפיים שתציין בפני אנשים אחרים כי נעשה שימוש במצלמה כדי שמשתמשים במשקפיים לא יוכלו לצלם אחרים בסתר.


כדי להניע את כל הפונקציות השונות במשקפיים בשיאומי ישתמשו במעבד מרובע ליבות המבוסס על הארכיטקטורה של ARM, יחד עם סוללה מובנה, שבבי WiFi ובלוטות’ ומערכת ההפעלה אנדרואיד. מבנה המשקפיים, כפי שזה מוצג בתמונות ובוידאו שסיפקה החברה, יהיה דומה לזה של משקפיים רגילים, שלא בשונה ממה שראינו כבר במשקפיים חכמים של חברות אחרות בשוק.


The post תחליף לסמארטפון? שיאומי חושפת קונספט למשקפיים חכמים first appeared on מגזין טכנולוגיה ובידור - Gadgety.