תוכנית ה-XCheck של פייסבוק מעניקה יחס מועדף למפורסמים


לא מעט משתמשים כיום מאמינים כי מפורסמים מקבלים יחס מועדיף בפייסבוק (Facebook), וכעת דיווח חדש של הוול סטריט ג’ורנל חושף פרטים על תוכנית ה-XCheck או cross check של החברה בעבור משתמשים בעלי “פרופיל גבוה”, אשר פוסטים בעיתיים שלהם מועברים למודרטורים יעודיים למניעת תקלות יחסי ציבור בעבור פייסבוק.


“כל החיות שוות, אך יש כאלו אשר שוות יותר”, ציטוט שלקוח מהספר חוות החיות של ג’ורג’ אורוול, אך תקף לא מעט גם לגבי פייסבוק ותוכנית ה-XCheck השנויה במחלוקת שמוצגת במידע החדש של הוול סטריט ג’ורנל, שמראה לנו שאולי פייסבוק אמורה לתת יחס שווה לכלל המשתמשים שלה, אך יש משתמשים שמקבלים יחס מועדף מאחרים, בהם פוליטיקאים בעבר או בהווה, מפורסמים וכו’.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי


ברמה עקרונית אפשר להבין כי החברה מנסה למנוע טעויות מביכות עם הסרה אוטומטית של פרסומים של אנשים בעלי פרופיל גבוה, דבר שיכול לגרור לבעיות בעבור החברה מבחינה פומבית. עם זאת, לפי המידע החדש עולה כי מתוך 5.8 מיליון משתמשים שמסומנים לווידוא דרך תכנית XCheck, רק 10% מתוך הפרסומים של המשתמשים המסומנים נבדקים בפועל, מה שגורם ל-90% מהם להישאר באוויר גם אם היה צריך להסיר אותם.


בתגובה רשמית, אנדי סטון (Andy Stone), הדובר של פייסבוק צייץ בטוויטר כי תוכנית ה-Cross Check לא מוסתרת מהציבור ואיננה משמשת כמערכת חוקים נפרדת בעבור משתמשים בעלי פרופיל גבוה, אלא כשכבת בדיקה נוספת בעבור פרסומים של אותם משתמשים שנכללים בתוכנית על מנת לוודא בצורה טובה יותר האם הם אכן מפרים את המדיניות של הרשת החברתית ויש צורך להסיר אותם.
למרות שאפשר להבין את הרצון של פייסבוק להימנע מטעויות מביכות עם הסרת פוסטים של אנשים בעלי פרופיל גבוה, לפי המידע של הוול סטריט ג’ורנל הבעיה העיקרית עם תוכנית ה-XCheck היא חוסר הטיפול של פייסבוק בכלל הפוסטים הבעייתיים של אנשים מפורסמים, מה שמשאיר ללא טיפול פוסטים אשר היו נמחקים ואף גורמים להשעיה עם היו משותפים על ידי משתמשים רגילים, כאשר אחת הדוגמאות שהובאו היא תמונת עירום שפרסם שחקן הכדורגל ניימאר ולא הוסרה עד לשלב מאוחר.


The post תוכנית ה-XCheck של פייסבוק מעניקה יחס מועדף למפורסמים first appeared on מגזין טכנולוגיה ובידור - Gadgety.