זכרונות ה-DDR5 קרובים מתמיד: סמסונג פותחת בייצור המוני


ענקית המוליכים למחצה סמסונג (Samsung) הודיעה על תחילת ייצור המוני של שבב זיכרון DDR5 שיגיע בייצור 14nm ותשתמש בטכנולוגיית ייצור ה-EUV (ר”ת extreme ultraviolet) לשילוב בין 5 שכבות שונות בשבב ליצירת שבבי DDR5 המיועדים לשימוש בפתרונות בינה מלאכותית, דור 5 סלולרי ועוד.


זכרונות ה-DDR5 הם השלב הבא בטכנולוגיית זכרונות ה-DDR לתחום המחשוב והטכנולוגיה שיחליף את זכרונות ה-DDR4 הוותיקים הנמצאים בשימוש כיום, כאשר המעבר לייצור המוני הוא השלב האחרון של סמסונג לאחר ההכרזה המקורית על זכרונות ה-DDR5 החדשים בתחילת 2021, ופרסום פרטים טכניים נרחבים יותר במהלך אוגוסט האחרון.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי


השימוש בייצור 14nm EUV יאפשר לחברה להגדיל את תפוקת הייצור בכ-20% עם צריכה חשמלית נמוכה ב-20% לעומת הדור הקודם של זכרונות ה-DRAM, כשהשבבים החדשים מגיעים במהירות העברת נתונים גבוהה של 7.2Gb/s, יותר מפי 2 מה-DDR4 שהגיע למהירות 3.2Gb/s. בהתבסס על פרסומים קודמים של החברה, אנו צפויים לראות זכרונות DDR5 בנפח של עד 512GB.


זכרונות DDR5 14nm (מקור סמסונג)

בעוד שזכרונות ה-DDR5 החדשים יהיו מיועדים בשלב הראשון בעיקר לשוק העסקי ולשוק השרתים, הם צפויים להגיע גם לשוק הבייתי בסביבות 2023~2024, כאשר כבר היום ניתן להגיד שמעבדי ה-Alder Lake מהדור ה-12 של אינטל יציעו תמיכה בהם, כמו גם הדור הבא של מעבדי AMD שיגיע עם סוקט ה-AM5 החדש שיתמוך ב-DDR5.


The post זכרונות ה-DDR5 קרובים מתמיד: סמסונג פותחת בייצור המוני first appeared on מגזין טכנולוגיה ובידור - Gadgety.