תקן ה-Embedded DisplayPort 1.5 ישפר את צריכת הסוללה בניידים


ארגון VESA (ר”ת Video Electronics Standards Association), האחראי על חלק גדול מתקני הוידאו והאודיו בהם אנו משתמשים כיום, הכריז על ה-Embedded DisplayPort 1.5 או eDP 1.5, תקן וידאו חדש המיועד לשימוש במסכים המובנים במחשבים ניידים, המציג שיפורים לחיי הסוללה של הנייד ותמיכה משופרת בתצוגות Adaptive-Sync.


תקן ה-eDP 1.5 החדש מחליף את תקן ה-eDP 1.4b שהוצג עוד בשנת 2015 על ידי ארגון ה-VESA, כאשר אחד השיפורים הגדולים ביותר בו הוא תמיכה ביכולת רענון עצמית של פאנל המסך (panel self-refresh), המאפשרת לשמור בזיכרון תמונה סטטית אותה הוא מציג ללא צורך בפעילות של כרטיס המסך בנייד, דבר שיחסוך בסוללה של המחשב.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי


התקן החדש מביא איתו שיפורים נוספים, בהם תמיכה משופרת במסכי OLED לחיסכון בסוללה ובחיי המסכים עצמם, כמו גם היכולת של המסך לכבות את עצמו באופן עצמאי כאשר הוא לא בשימוש. בנוסף, ניתן למצוא תמיכה משופרת בטכנולוגיית ה-Adaptive-Sync, המקבילה ל-FreeSync של AMD המאפשרת להתאים את קצב הרענון של התצוגה והמסך ליצירת תצוגה משופרת.


תקן ה-eDP 1.5 החדש (מקור VESA)

למרות השם הדומה, טכנולוגיית ה-Embedded DisplayPort המשולבת במסכים עצמם שונה מתקן ה-DisplayPort המשמש לחיבור מסכים חיצוניים באופן דיגיטלי, כאשר בשלב זה לא ידוע מתי בדיוק תקן ה-eDP 1.5 העדכני ישולב בתחום הניידים בפועל.


The post תקן ה-Embedded DisplayPort 1.5 ישפר את צריכת הסוללה בניידים first appeared on מגזין טכנולוגיה ובידור - Gadgety.