סוני תחזיר את ה-Xperia Compact כדי להתחרות באייפון 12 מיני


Sony Xperia Compact 2021 (הדלפה: OnLeaks / voice)


אחת ההכרזות הגדולות של אפל בשנה שעברה היה האייפון 12 מיני, אשר הגיע עם מפרט דגל בדומה לדגמים הגדולים והמתקדמים ביותר של החברה, אך בממדים קומפקטים המאפשרים נשיאה ושימוש נוחים יותר במכשיר. אפל כמובן שלא הייתה הראשונה לעשות זאת, כשסדרת ה-Compact של סוני ביקשה לספק פתרון חזק במידות קטנות לחובבי הטלפונים הקומפקטיים עוד לפני מספר שנים.


הדלפה חדשה של המדליף המוכר סטיב המרסטופר (OnLeaks) מעידה על שובה של סדרת ה"קומפקט" מבית סוני, עם מכשיר Xperia Compact שיגיע במידות קטנות יותר ממכשירים רבים בשוק, אך עדיין לא מדובר במידות קטנות כמו אלו שמציעה אפל עם האייפון 12 מיני שלה. על פי ההדלפה, מידותיו של ה-Xperia Compact יעמדו על 140 מ"מ לגובה, 68.9 מ"מ לרוחב והוא יגיע בעובי של 8.9 מ"מ, זאת לעומת מידות של 131.5 מ"מ לגובה, 64.2 מ"מ לרוחב ועובי של 7.4 מ"מ של האייפון 12 מיני.


בשלב זה לא בטוח כי דגם הקומפקט החדש יוכל להתחרות עם מכשירי דגל אחרים בשוק, וההערכות כי מדובר במכשיר דגל מבוססות על שיוכו לסדרת הקומפקט בלבד, שכן פרטים על מערכת השבבים וחלקים נוספים במכשיר עדיין לא ידועים.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Sony Xperia Compact 2021 (הדלפה: OnLeaks / voice)

Sony Xperia Compact 2021 (הדלפה: OnLeaks / voice)ההדלפה מספרת כי ה-Xperia Compact יגיע עם מסך בגודל 5.5 אינץ' עם מגרעת בחלקו העליון בה תשולב מצלמת הסלפי. בגבו ניתן לראות מערך צילום כפול, אשר יכלול מצלמת 13 מגה-פיקסל על פי ההדלפה. על מסגרתו הימנית של המכשיר ניתן לראות את כפתור ההפעלהכיבוי שישמש גם כקורא טביעות אצבע ביומטרי וכן כפתור יעודי להפעלה מהירה של המצלמה, כאשר על גבי מסגרתו העליונה ניתן לראות את חיבור ה-3.5 מ"מ המיועד לאוזניות.


אף מידותיו הקטנות, קשה להתעלם מכמה עובדות פשוטות. המכשיר גדול יותר בממדיו מהאייפון 12 מיני, שלגביו הופיעו כבר לא מעט דיווחים הנוגעים לחוסר הצלחתו בשוק מול הדגמים האחרים בסדרה שהשיקה אפל, כשמן הצד השני נמצא את מכשיר הדגל Galaxy S21 של סמסונג. מדובר במכשיר הקומפקטי ביותר של סמסונג בסדרת הדגל החדשה, אשר מציע מפרט מרשים ביותר, וממדיו נוחים יותר ביחס לדגמים אחרים, אך הוא עדיין גבוה ומעט רחב יותר בהשוואה ל-Xperia Compact העתידי, אם כי רזה ממנו (7.9 מ"מ מול 8.9 מ"מ בעובי).