מבלבל מתמיד: וואווי טוענת כי Hongmeng OS לא מיועדת להחליף את אנדרואיד

מבלבל מתמיד: וואווי טוענת כי Hongmeng OS לא מיועדת להחליף את אנדרואיד


רצף הדברים אודות פועלה של Huawei בתחום מערכות ההפעלה ממשיך להיות סוער ומבלבל מתמיד. רק לאחרונה שמענו לא מעט מפי החברה על כך שהיא “מוכנה לבצע את המעבר [מאנדרואיד]”, אך כעת סגנית מנהלת בכירה בענקית הטכנולוגיה הסינית מעידה כי מערכת ההפעלה Hongmeng לא מעוצבת במטרה לעבוד על סמארטפונים ושתכניותיה של Huawei הן להמשיך להשתמש באנדרואיד עבור מכשיריה הבאים.


דברים דומים לדבריה של סגנית המנהלת המוזכרת שמענו גם בתחילת הפרשה, כשאנשים העובדים על הפרויקט טענו שמערכת ההפעלה רחוקה מלהיות מוכנה ולא נועדה מלכתחילה להוות חלופה מלאה לאנדרואיד. לדברים אלו מצטרף יו”ר בחברה המספר כי “[וואווי עוד] לא החליטה האם Hongmeng OS יכולה להתפתח כמערכת הפעלה לסמארטפונים בעתיד” ושהמערכת תוכננה לעבוד על מוצרי האינטרנט של הדברים (IoT).הצצה לאחורכמובן שלדברים הללו שמענו התנגדויות בעבר כשמנהל בכיר טען כי “וואווי נמצאת בתהליך פוטנציאלי להשקת מחליפה [לאנדרואיד]” ושהמערכת תהיה מוכנה בתוך חודשים ספורים.


גם ריצ’ארד יו, מנכ”ל החברה, הצטרף לדברים כשאמר “זה לא משהו שאנחנו מעוניינים בו. אנחנו שמחים מאוד לקחת חלק במשפחת האנדרואיד, אך Hongmeng נמצאת בבדיקה, בעיקר בסין“, תוך שהוא רומז בדבריו על כך שהחברה תהיה מוכנה להשתמש במערכת כחלופה לאנדרואיד.


בשלב זה אנחנו נמצאים בנקודה מבלבלת במיוחד בה אנחנו שומעים דברים מנוגדים מכמה מקורות שונים בחברה, אך ניתן לשער כי הדברים יתבהרו בקרוב עם עדויות נוספות. החדשות האחרונות בנושא התגלו כשוואווי ניסתה לרשום שם נוסף למערכת ההפעלה בשם Harmony.