הערכה: משקפי המציאות המדומה של אפל יגיעו עם תג מחיר של 3000 דולר


Apple (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)


משקפי המציאות המדומה של אפל (Apple), הידועים תחת שם הקוד N301, צפויים להגיע לשוק במהלך 2022 ולעלות הרבה, הרבה יותר ממה שרבים חשבו עד כה. מידע חדש חושף כי המשקפיים יגיעו עם מפרט טכני מרשים במיוחד, הכולל בין השאר שימוש במסכי 8K לעיניים עם מערכת מעקב אחר עיני המשתמש, כאשר מחיר המשקפים צפוי לעמוד על לא פחות מ-3000 דולר.


המידע החדש שמגיע מאתר The Information נוסף לדיווח הקודם של בלומברג, כשהוא מאשר חלק מהפרטים הידועים לנו, ומוסיף פרטים חדשים ושרטוט ראשוני של המשקפיים, המבוסס על תמונות של אב-טיפוס בשלב פיתוח מאוחר מסוף השנה הקודמת, שרטוט המאפשר לראות בקלות כי עיצוב המשקפיים של אפל לוקח פרטים ממגוון גדול של מוצרי אפל אחרים. עם זאת, הפרט המעניין ביותר מגיע בדמות תג המחיר של המשקפיים,  כאשר המידע החדש מציין מחיר גבוה במיוחד של 3000 דולר, פי 10 ממשקפי ה-Oculus Quest 2 (אותן גם סקרנו) שמגיעים במחיר של 299 דולר.


תג המחיר הגבוה של המשקפיים מגיע בצירוף מפרט טכני מרשים במיוחד לפי המידע החדש, כאשר משקפי המציאות המדומה של אפל צפויים לאפשר בנוסף גם חוויית מציאות רבודה באמצעות יותר מתריסר מצלמות חיצוניות, שיעבדו יחד עם מערכת LIDAR (ר"ת Light Detection and Ranging) למיפוי סביבת המשתמש.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

תצוגת המשקפיים תגיע בדמות צמד מסכי 8K, כאשר החברה צפויה לשלב מערכת מעקב אחר עיני המשתמש על מנת למקד את התצוגה רק באזורים בהם יצפה על מנת להוריד את הצורך לרנדר את שני מסכי ה-8K באופן שוטף.שרטוט משקפי המציאות המדומה של אפל (מקור The Information)

שרטוט משקפי המציאות המדומה של אפל (מקור The Information)במידה והפרטים על משקפי המציאות המדומה של אפל אכן נכונים, החברה מכוונת אותם כפתרון נישתי במיוחד בהשוואה למוצרים המקבילים בשוק, כאשר היא תנסה לבלוט מעל שאר החברות עם מפרט טכני מרשים במיוחד. כל מה שנותר לעשות הוא לחכות להכרזה הרשמית על המשקפיים החדשים אי שם ב-2022 על מנת לראות אם המידע החדש אכן נכון.