הוכרז: DJI OM4 – הדור הרביעי של גימבל ה-Osmo Mobile הניידחברת DJI, המוכרת יותר מתחום רחפני הצילום, הכריזה על הדור הרביעי של מייצב המצלמה (גימבל) שלה, ה-DJI OM4, כאשר היא מקצרת למעשה את השם הקודם, Osmo Mobile, לראשי התיבות שלו. הדור החדש של הגימבל מגיע בעיצוב קומקפטי ומתקפל, עם מנועים משודרגים ומגוון אפשרויות צילום חדשות.


גימבל ה-OM4 החדש של DJI מחליף את דגם ה-Osmo Mobile 3 הקודם ושומר על המבנה הקומפקטי שלו, אך מגיע עם שינוי עיצובי גדול במיוחד כאשר הוא מוותר על התפסן הרגיל של המכשיר הסלולרי ומשתמש בתפסן מגנטי חדש. בערכה של ה-OM4 ניתן יהיה למצוא "רינג" יעודי לצד האחורי של המכשיר הסלולרי המאפשר להחזיק את הנייד בצורה נוחה כאשר לא משתמשים בגימבל, או תפסן רגיל עם גב מתכתי למשתמשים שאינם מעוניינים להצמיד את הרינג באופן קבוע לסלולרי.


החברה שילבה בגימבל את מצב ה-ActiveTrack 3.0 העדכני המאפשר מעקב אוטומטי אחר האובייקט המצולם ללא התערבות המשתמש בנוסף למצב "זום דינמי" (DynamicZoom) חדש ומגוון מצבי צילום נוספים כמו צילום בהילוך איטי, צילום מהיר (Timelapse), פנורמה, שליטה באמצעות מחוות ועוד.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

סט גימבל DJI OM4 (מקור DJI)משקל ה-OM4 יורד מעט בהשוואה לדגם הקודם והדגם החדש שוקל כעת 390 גרם, אך יש להוסיף לכך את משקל הרינג המגנטי ששוקל 11.4 גרם או התפסן המגנטי במשקל 32.6 גרם. הדגם החדש מגיע עם סוללת 2450mAh, בדומה לדגם הקודם, המספיקה לכ-15 שעות שימוש, לפי החברה, כאשר הגימבל עצמו מסוגל להחזיק מכשירים סלולריים במשקל גבוה יותר לעומת הדור הקודם, של עד 290 גרם עם טווח תנועה משופר בזכות המנועים החדשים בהם השתמשה החברה.


גימבל ה-DJI OM4 החדש זמין למכירה במחיר של 149$ כאשר הוא כולל את כלל האביזרים הנחוצים לשימוש בו.


בזמן שמחיר ה-Osmo Mobile קפץ לכאורה מ-119$ בדור הקודם ל-149$, בפועל מדובר על שינוי של 10$ בלבד יחסית לערכה המלאה של ה-Osmo Mobile 3, כאשר ה-OM4 מגיע מאובזר לגמרי.