הוכרז רשמית: Half Life: Alyx מגיע בחודש מרץ הקרוב

הוכרז רשמית: Half Life: Alyx מגיע בחודש מרץ הקרוב


לאחר המתנה של למעלה משתיים עשרה שנים, משחק חדש בסדרת Half Life הוכרז באופן רשמי: Half Life: Alyx. כפי שהבטיחה כבר לפני יומיים חברת Valve, המפתחת את המשחק, הערב (ה’, 21.11) נחשף הכותר החדש עם סרטון משחקיות ראשון. המשחק יגיע במרץ 2020 עבור פלטפורמות המציאות המדומה הנפוצות ביותר, כגון משקפי Oculus, משקפי HTC Vice, משקפיים בתקן Windows MR וכמובן, משקפי ה-Index של Valve עצמה.


מבחינת סיפור, המשחק הולך להתרחש בתקופה שבין Half Life ל-Half Life 2. בתקופה זו התרחשה התבוסה הגדולה של המין האנושי, אחרי הפלישה של זן הקומביין הקטלני לכדור הארץ. נראה כי המשחק יתמקד במאבק של המורדים האנושיים לאחר תקופת המלחמה, ובפרט בסיפור של אליקס, ששמה מככב בשם המשחק, יחד עם אביה איליי (Eli). יחד הם מנסים לארגן את המרד המתהווה לאור כיבוש כדור הארץ.חוזרים ל-City 17איליי, המדען המוכר שמלווה את סדרת המשחקים עוד מימיו במכון המחקר “בלאק מסה” במשחק הראשון, ממציא גם כאן נשק מעניין לשחק בו: “כפפות כוח משיכה”. באופן המזכיר מעט את ה-Gravity Gun המוכר של Half Life 2, נראה כי שוב נקבל את האפשרות למשוך חפצים ולהשפיע על כוח המשיכה בדרכים שיעזרו לנו במהלך ההרפתקה.


מבחינת טכנולוגיה, המשחק רץ על מנוע Source 2, והותאם בבירור למציאות מדומה. מלבד האפשרות להתחבא מהאויב האימתני מפעם לפעם בסביבות המשחק, נראות בטריילר החשיפה גם פעולות שנועדו לכפפות VR. לדוגמה, אליקס ניגשת למדף עמוס חפצים, וממש מחפשת ביניהם תחמושת לכלי הנשק שלה. כשהיא מוצאת כמה קליעים, היא צריכה ממש להחדיר אותם לרובה. הדבר שונה מאוד ממשחק יריות רגיל, בו אנו רגילים לאסוף חפצים ולטעון את כלי הנשק בלחיצת כפתור.כפפות הניסוי של אליקסלצד חשיפת הסרטון הרשמי, Valve ביקשה להדגיש כמה דברים: ראשית, מדובר במשחק באורך מלא, באותו קנה מידה כמו Half Life 2. כלומר, לא מדובר בהדגמה קצרה אלא במשחק שיימשך על פני כמה שעות לכל הפחות. שנית, למרות שהמשחק מתרחש לפני Half Life 2 מבחינה כרונולוגית, Valve ממליצה שנכיר את אירועי המשחקים הקודמים, ורמזה כי הסיבה לכך תתגלה במהלך המשחק החדש. דיוויד ספיירר (David Speyrer) מחברת Valve אמר:


זה לא סיפור צד, ולא סיפור אפיזודי – זה החלק הבא בסיפור של Half Life, במשחק שאורכו דומה ל-Half Life 2. בעוד שהמשחק מתרחש לפני אירועי Half Life 2, אנו למעשה ממליצים שתשחקו ב-Half Life 2 Episode 2 לפני שאתם משחקים ב-Half Life Alyx, מסיבות שיתגלו לכם במהלך ההתקדמות במשחק. כמובן, נצטרך לחכות ולראות כיצד אנשים מגיבים ל-Half Life Alyx כשהוא ייצא, אבל נשמח להמשיך [בפיתוח משחקים נוספים].התגעגעתם לקומביין?המשחק יעלה 60 דולרים בעת ההשקה. ניתן להזמין אותו מראש כבר כעת ב-Steam, ולקבל 10% הנחה ממחירו המלא. אם רכשתם את משקפי המציאות המדומה של Valve, ה-Valve Index, תקבלו את המשחק בחינם, אך Half Life: Alyx יעבוד על כל קסדת VR המסוגלת להתחבר למחשב, כולל Oculus Quest עם כבל ה-Link.