ההקפאה נמשכת: Huawei מקבלת ארכה נוספת לעבודה עם חברות אמריקאיות

ההקפאה נמשכת: Huawei מקבלת ארכה נוספת לעבודה עם חברות אמריקאיות

וואווי (צילום: גאדג'טי)


לשכת המסחר האמריקאית העניקה לחברת Huawei ארכה נוספת לאישור המאפשר לה לקיים עסקים מסוימים עם חברות אמריקאיות, זאת למרות היותה רשומה ב-Entity List, רשימה של חברות עימן נאסר על חברות אמריקאיות לקיים עסקים. הארכה החדשה מגיעה מיד לאחר תום הארכה הקודמת שקיבלה החברה, זו הסתיימה היום (ג’, 19.11) באופן רשמי, כאשר הארכה החדשה מקבלת תוקף עד ה-16 בפברואר, 2020.


כפי שהעידו הארכות השונות לאישור הכללי הזמני שקיבלה Huawei עוד בחודש מאי 2019, מטרתו של האישור היא לאפשר לחברה להמשיך ולהעניק שירות ללקוחותיה הקיימים, אך לא מדובר באישור גורף המאפשר לחברה להמשיך בעסקיה כרגיל. אף קבלת האישור הזמני, נמנעה החברה הסינית מהשקת מכשיר הדגל האחרון שלה, ה-Huawei Mate 30, בישראל, במדינות אירופה ובאיזורים נוספים בעולם, זאת בשל חסימתה של גוגל ממכירת סל התוכנות הדרוש בפעולה שוטפת של מכשירים מבוססי אנדרואיד, זה כולל את שירותי גוגל וחנות האפליקציות Google Play לשימוש במכשירים חדשים של וואווי.


האישור הכללי הזמני שקיבלה וואווי מאפשר לה להמשיך ולשלוח עדכוני אבטחה שוטפים ועדכונים למערכת ההפעלה, אך לא מאפשר לחברה לרכוש את חבילת התוכנות מגוגל עבור דגמים חדשים של מוצרים שתרצה להשיק.


תגובתה של Huawei לארכה החדשה לא איחרה להגיע. בחברה מציינים כי הארכה החדשה “לא תשפיע באופן משמעותי על עסקיה של וואווי בכל אופן. ההחלטה אינה משנה את העובדה כי דרך ההתייחסות ל-Huawei ממשיכה להיות בלתי הוגנת“, כך על פי דובר החברה.אף הסנקציות המוטלות עליה, ב-Huawei הצליחו ברבעונים האחרונים להמשיך ולהציג שיפור בתוצאות הכספיות, זאת הודות להמשך ביסוס מעמדה בתחום המובייל בשוק המקומי שלה בסין. את הרבעון השלישי של השנה סיכמה החברה עם עליה של 27% בהכנסות משנה לשנה, כשהיא שלחה סך של 67 מיליון טלפונים במהלך הרבעון, נתון שמסכם עבורה עליה של 29% במשלוחי הטלפונים משנה לשנה.


בעוד ארה”ב וסין ממשיכות לנהל ביניהן מאבק בתחום הסחר, וואווי נותרת ללא מענה של ממש בכל הנוגע לעתידה העסקי מחוץ לסין. לאחרונה ציין שר המסחר האמריקאי, ווילבור רוס, בריאיון כי החברה תקבל הקלות מסוימות בכל הנוגע למסחר עם חברות אמריקניות בעתיד הקרוב, אם כי הארכת מועד האישור הכללי הזמני אינה מהווה הקלה של ממש, כך שניאלץ להמתין עד שנשמע דברים חדשים מטעם רוס, לשכת המסחר האמריקאית או מהנשיא טראמפ עצמו.