דיווח: אפל צפויה להשיק משקפי מציאות מדומה ב-2022


Apple (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)


אפל (Apple) מתכוונת להיכנס לשוק משקפי המציאות המדומה ולהשיק משקפיים ראשונים במהלך 2022, כך לפי דיווח של אתר בלומברג. משקפי המציאות המדומה של אפל צפויים להיות דומים למוצרים אחרים בשוק, דוגמת ה-Oculus של פייסבוק, כאשר הם נמצאים בשלבי פיתוח אחרונים כיום ומיועדים להיות מוצר נישה באיכות גבוהה ובמחיר גבוה במיוחד.


בעוד שרבים מחכים למשקפי המציאות הרבודה Apple Glasses, הידועים גם בשם קוד N421 וצפויים לצאת לשוק ב-2023, נראה כי אפל תיכנס עוד קודם לכן, וכבר ב-2022, לשוק המציאות המדומה/רבודה עם משקפי מציאות מדומה דמויות Oculus Quest 2 (אותן גם סקרנו), אשר ידועים בשלב זה בשם הקוד N301.


הדיווח החדש לא מספק פרטים רבים על משקפי המציאות המדומה של אפל, אך מציין כי יהיה מדובר במוצר נישה יוקרתי יחסית למתחרים, הזמינים בתג מחיר של 300 עד 900 דולר, עם צפי מכירות שנתי של כ~180 אלף יחידות בלבד. המשקפיים צפויים להגיע עם עיצוב מבוסס פלסטיק ובד על מנת לשמור על משקל נמוך, ישתמשו במסכים באיכות גבוהה ויופעלו על ידי שבב ממשפחת ה-apple silicon, כשבאפל עשויה להשתמש במצלמות חיצוניות להוספת יכולות מציאות רבודה ולא מדומה בלבד.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

Oculus Quest 2 (תמונה: Facebook)

Oculus Quest 2 (תמונה: Facebook)תחום משקפי המציאות המדומה נשלט ברובו על ידי פייסבוק, שרכשה חברת Oculus ב-2014, ועל ידי סוני עם משקפי ה-PlayStation VR. השתיים מחזיקות יחדיו קצת יותר מ-60% משוק משקפי המציאות המדומה. עם זאת, לפי הדיווח הנוכחי של בלומברג, אפל לא מעוניינת להתחרות בהן באופן ישיר, אלא ליצור מוצר יוקרתי וייחודי שלא צפוי להימכר בכמויות גדולות אך להציע חווית מציאות מדומה טובה יותר מהמוצרים הקיימים היום. כרגע נותר לראות עד כמה החברה תצליח ויותר מכך באיזה מחיר יגיעו משקפי ה-VR שלה.