גוגל מציגה את גרסה 89 של דפדפן הכרום ועוברת למערך עדכונים חודשיגוגל (Google) הכריזה על גרסה 89 של דפדפן הכרום (Chrome) הפופולרי של החברה, המגיע עם תמיכה בממשקי ה-WebHID, WebNFC ו-Web Serial להתממשקות אתרים עם פתרונות חומרה במחשבים השולחניים. בנוסף לכך, החברה הכריזה על תוכנית להאצת שחרור גרסאות כרום חדשות עם מעבר קרוב לעדכון חודשי קבוע.


גרסת Chrome 89 של דפדפן הכרום מביאה איתה כמה שינויים בהשוואה ל-Chrome 88, בהם הוספת התמיכה ב-WebHID, WebNFC ו-Web Serial, גרסאות רשת ל-3 ממשקים שונים הכוללים HID (ר"ת human interface devices), ממשק המשמש ציוד היקפי כמו מקלדת או ג'ויסטיק שיוכלו לעבוד עם אתרים שונים ישירות דרך הרשת, כמו גם תמיכה בזיהוי ועבודה עם תגי NFC באופן מובנה וחיבור סיריאלי לממשקים יעודיים ישירות מאתרים תומכים.


בנוסף, גוגל שילבה תמיכה בממשק ה-Web Share Target ו-Web Share לדפדפן הכרום השולחני ומערכת הכרום לכרומבוקים, ממשק המאפשר לפתוח באופן טבעי אפשרויות שיתוף מתקדמות, הדומות יותר ליכולות של הדפדפן בסלולר, עם אפשרות לשיתוף מהיר למגוון פלטפורמות כמו פייסבוק, וואטסאפ, טלגרם וכו', אך בנוסף לכך גם לשתף, לדוגמה, עמוד או תמונה ישירות לאפליקציה מסויימת שתפתח ותוכל לערוך אותה כאשר מדובר בתמונה.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

עדכון דפדפן כרום על בסיס חודשי


בנוסף לעדכון החדש, גוגל הכריזה על האצת לו"ז עדכוני דפדפן הכרום, כאשר החל מגרסת כרום 94, שצפויה להגיע ברבעון השלישי של 2021, החברה תעבור לשחרור עדכונים קבועים כל ארבעה שבועות, במקום שישה שבועות כיום, זאת בנוסף לעדכוני אבטחה דו-שבועיים קבועים.


דפדפן הכרום של גוגל ממשיך לשלוט באופן מוחלט בשוק הדפדפנים, אף שמרביתם, כמו ה-Microsoft Edge, מתבססים על מנוע הכרומיום שלו. בין הגורמים לכך הוא האופן הקבוע בו גוגל מעדכן ומשפרת את הדפדפן, קצב שיגדל לאחר שחרור גרסה 94 של דפדפן הכרום.