גאדג'טי מסקר: LG Wing – צעד אמיץ


LG Wing 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)


מכשיר ה-LG Wing נכנס לחיינו בחודש ספטמבר האחרון, וזה הוא המכשיר הראשון לקחת חלק בפרויקט ה-Explorer Project של החברה בדרך אל צורה חדשה לסמארטפונים בהם אנחנו משתמשים כיום. לעומת הצורה של מכשיר מתקפל הרווחת היום, LG בחרה ליצור מכשיר בעל מסך מסתובב ולהציע עמו מגוון פיצ'רים, וזה צעד אמיץ, אך אין לשכוח כי המכשיר אינו רק בגדר ניסיון פנימי, אלא מוצע לקהל הרחב במחיר של מכשיר דגל מן השורה הראשונה.


LG Wing: מבנה ותצוגה


לעומת רוב המכשירים בשוק היום, קטגוריית המבנה משחקת תפקיד ראשי במכשירים המציגים מבנה חדש לגמרי בשוק הסמארטפונים. את ה-LG Wing בוחרת LG לבנות באמצעות עיצוב בסמארטפון רגיל, אך בחלוקה ל-2. חלקו התחתון של המכשיר הינו מקשה אחת, וחלקו העליון מתיישב בריחוף קטן מעל, מה שמותיר רווח מזערי בין החלקים ומאפשר למסך להסתובב.


חומרי הגלם איתם החברה עובדת הם אלומיניום וזכוכית, ואלו יוצרים יחד מבנה דקיק ועבה גם יחד. הדאגה הראשית שלנו עם מכשירים המשתמשים בחלקים נעים או נפתחים (במכשירים מתקפלים), היא הצטברות מעיקה של אבק בין לבין. במכשיר ה-Galaxy Z Fold 2 לא נתקלנו בכך לשמחתנו, אך ב-LG Wing הבעיה חוגגת. לא משנה היכן ישנו חלק זז, תמצאו גם אבק שמגיע עמו.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

LG Wing 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

LG Wing 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)בין אם מדובר במסך המסתובב וחושף את המסך המשני, במצלמה הנשלפת או בחלקו העליון של המכשיר עליו יושב המסך המסתובב, בכולם ניתן למצוא אבק שמצטבר מחדש בכל שימוש. הדבר אינו פוגע בהכרח בתפקוד התקין של המכשיר, אך הוא כן פוגע בכך שאנחנו צריכים לנקות את מצלמת הסלפי בכל פעם מחדש לפני צילום על מנת לקבל את התוצאות הטובות ביותר.


המבנה המסתובב של המכשיר מבוסס על מנגנון פשוט למדי. בצידו האחד של המנגנון ישנו עיגול היושב בתור חור ייעודי התופס אותו במקומו, וכאשר נרצה לסובב את המכשיר, העיגול המתיישב במנגנון ינוע איתנו ויגיע לצידו השני, שם הוא יישב ויתפוס את המכשיר לרוחבו. על פניו, מדובר בהצלחה, אך בפועל, בכל לחיצה חזקה על המכשיר נרגיש תחושה המזכירה מעיכה של חלק אחד על חלקו השני, מה שנגרם כנראה בגלל שישנו אוויר בין המסך לגבו.


מאפיין מרשים אותו LG הצליחה להטמיע במכשיר מתבטא בכך שהסמארטפון כולל עמידות בפני השפרצות בתקן IP54, מה שאומר שאבק יכול להיכנס פנימה אך לא יפריע לפעילותו התקינה של המכשיר ושהוא עמיד בפני השפרצות מים. בנוסף, המכשיר כולל את תקן העמידות MIL-STD-810G, שלפחות על הנייר מבטיח לנו עמידות משופרת בפני נפילות.


חלוקת המשקל בין חלקו התחתון של המכשיר לחלקו העליון במצב שהמסך הראשי מונח לרוחב אינה טובה במיוחד, ובאופן תמידי הרגשתי כובד מסוים ותמיד העדפתי לצפות בסרטונים לרוחב, כשהמכשיר במצב רגיל ופשוט מונח לרוחב על הידיים.LG Wing 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

LG Wing 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)במעבר לחלקת התצוגה, כאן LG משתמשת במסך ראשי בגודל 6.8 אינץ', עם פאנל מסוג P-OLED, ברזולוציית +Full HD ובפריסה של 2460 על 1080 פיקסלים. יחס התצוגה מסתכם ב-20.5 על 9, צפיפות הפיקסלים הינה 395 פיקסלים לאינץ' והזכוכית עצמה היא הגורילה גלאס 5 מבית קורנינג. יחד עם זה, נמצא גם את המסך המשני, אשר מגיע בגודל 3.9 אינץ', עם פאנל מסוג OLED, ברזולוציית +HD ובפריסה של 1240 על 1080 פיקסלים.


התצוגה מפיקה צבעים מדויקים ונכונים, רמת החדות נאה, הבהירות טובה גם מול שמש ישירה והבהירות המינימלית גם היא נמוכה מספיק כדי לצפות במסך גם אם זה הרגע בו התעוררתם. המסך המשני עושה עבודה זהה, עם צבעים טובים, בהירות מעולה וחדות נעימה לעין. עקב כך שמדובר בפאנל מסוג OLED, נמצא כאן גם תמיכה בפיצ'ר ה-Always-on-Display, על זה נוכל לשלוט מתי יוצג ובאיזה עיצוב.


LG Wing: הרעיון והגשמתו


עם שינוי הצורה הנוכחי, LG מכוונת לכך שנוכל לבצע יותר עם המכשיר שלנו בו זמנית. על פי פרסומי החברה, ניתן לצ'וטט במסך התחתון בזמן צפייה בסרטונים במסך העליון, לבצע שיחות בזמן ניווט ולשלוט על היוטיוב מהמסך התחתון בזמן צפייה נטולת הפרעות במסך העליון. גם משחקים נבחרים כדוגמת אספלט (Asphalt) יציגו מידע נוסף במסך המשני כמו המפה, כך שבמסך הראשי נוכל לשחק ללא הפרעה.


על הנייר, מדובר בהצלחה. אך בפועל, קצת פחות. הרעיון הראשון של החברה בו נרצה לצ'וטט בזמן צפייה בסרטונים לא מתגשם עקב העובדה שכתיבה על מסך כה קטן נוחה אולי לאלו מאיתנו עם אצבעות קטנות, אך אינני מסוגל לראות כיצד אנשים עם אצבעות יותר גדולות משלי ישתמשו בכך באמת. בנוסף, ביצוע שיחות בזמן צפייה ביוטיוב זו לא ממש בקשה מציאותית כי לא ניתן לשמוע גם סרטון וגם להקשיב לאדם שמשוחח איתנו מהצד השני בו-זמנית.LG Wing 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

LG Wing 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)זוג הפיצ'רים מהם כן היינו מרוצים הם האפשרות לניווט בזמן ביצוע שיחה בצג השני והצגת תוכן נוסף במשחק המירוצים אספלט, אך השניים הללו לא ממש מצדיקים את קיומו של המכשיר. הפיצ'ר המרכזי עליו LG מתבססת עם הצורה החדשה הוא הייצוב בסרטונים, כשחלקו התחתון של המכשיר משתמש ככלי אחיזה ומדמה צורה של גימבל (מייצב). גם כאן לצערנו מדובר בנישה מאוד ספציפית, כי קשה לי לחשוב כמה מאיתנו באמת מצלמים סרטוני ספורט מהסמארטפון המצריכים רמת ייצוב גבוהה יותר מהקיימת בכל סמארטפון דגל אחר, אבל אם אתם נמנים בין אותם אנשים – תשמחו לדעת שזה עובד.


מערך הצילום – המפרט הטכני


מכשיר ה-LG Wing כולל מערך צילום משולש בחלקו האחורי, וזה מורכב ממערך החיישנים הבא:


חיישן ראשי ברזולוציית 64 מגה פיקסל (ISOCELL Bright GW1, S5KGW1), עם מפתח צמצם f/1.8, אורך מוקד של 25 מ"מ, גודל חיישן של 1/1.72 אינץ', גודל פיקסלים של 0.8 מיקרו-מטר, פוקוס אוטומטי ומייצב אופטי (OIS) מובנה.חיישן משני ברזולוציית 13 מגה פיקסל (S5K3M5), עם מפתח צמצם f/1.9, זווית צילום רחבה של 117 מעלות, גודל חיישן של 1/3.4 אינץ' וגודל פיקסלים של 1.0 מיקרו-מטר.חיישן שלישי ברזולוציית 12 מגה פיקסל (S5K2LA), עם מפתח צמצם f/2.2, זווית צילום רחבה של 120 מעלות, גודל חיישן של 1/2.55 אינץ' וגודל פיקסלים של 1.4 מיקרו-מטר.


מצלמת הסלפי הנשלפת מגיעה ברזולוציית 32 מגה פיקסל (S5KGD1), עם מפתח צמצם f/1.9, אורך מוקד של 26 מ"מ, גודל חיישן של 1/2.8 אינץ' וגודל פיקסלים של 0.8 מיקרו-מטר.


צילום סרטונים במכשיר באמצעות מצב ה-Gimbal Mode מאפשר לנו גישה ל-4 מצבים שונים.


(Follow (F– מצב ייעודי לצילום אובייקט שמיקומו משתנה מעלה ומטה, אך לא לצדדים.


(Pan Follow (PF – בדיוק כמו מצב ה-Follow, אך במקום לאפשר מעקב יציב אחרי אובייקט שמיקומו משתנה מעלה ומטה, אנחנו עוקבים אחרי אובייקט שמיקומו משתנה לצדדים תוך שמירה על יציבות ברמת הגובה.


(First Person View (FPV – מצב ייעודי לצילום סרטונים אשר לפחות על הנייר, ייצאו יציבים יותר מסרטונים באמצעות ייצוב רגיל.


Joystick – ג'ויסטיק הממוקם במרכז הממשק ומאפשר שליטה על מקום הצילום ללא תזוזה ידנית של המצלמה.


מערך הצילום – ביצועים בפועל


החיישן הראשי ועתיר הפיקסלים מספק לנו תוצאות נאות במיוחד בתנאי תאורה טובים, עם טווח דינמי טוב מאוד, רמת פירוט גבוהה וצבעים מדויקים. במעבר לתנאי תאורה קשים, כאן נוכל להמשיך ולהפיק תמונות נאות במיוחד מהמצלמה, כשמצב הלילה יכול להיכנס לפעולה ולעזור להרחיב את הטווח הדינמי אף יותר כשהוא מחזיר איזורים שהיו שרופים לגמרי במצב האוטומטי לכאלו הניתן לראות את הפרטים בהם.החיישן המשני מגיע עם טווח דינמי זהה כמעט לחלוטין לחיישן הראשי, דבר אותו איננו רואים ברוב המכשירים. כך שגם כאן נוכל לקבל טווח דינמי טוב מאוד, אך עם רמת פירוט פחות טובה בתמורה לזווית צילום רחבה יותר ומעניינת המסוגלת להכניס פרטים נוספים לפריים. התמונות הליליות מהמצלמה הזו טובות, אך לא מהמעולות ביותר בשוק, עם המון פרטים שהולכים לאיבוד וטווח דינמי שחוזר למשחק רק בעת שימוש במצב הלילה.החיישן השלישי מיועד לצילום הסרטונים בלבד, וגם זה מגיע בזווית רחבה ומאפשר לנו לצלם סרטונים באמצעות מגוון מצבי הצילום המוזכרים לעיל. הסרטונים במצבים הללו מגיעים עד לרזולוציה מירבית של Full HD ביחס של 16 על 9. באור יום, נוכל לקבל תוצאות נאות למדי עם ייצוב מעולה (אך לא כזה שלא נראה לפני כן), אך בתנאי תאורה קשים ניתן להבחין בכך שהמצלמה מתקשה הרבה יותר וגם הייצוב הופך להיות רעוע.


סרטון לילי מה-LG Wing:סרטון באור יום מה-LG Wing:מצלמת הסלפי הממוקמת בחזית המכשיר מפיקה תמונות טובות מאוד בתנאי תאורה מוארים, עם רמת פירוט גבוהה וצבעים מדויקים, אך היינו שמחים לראות קצת יותר טווח דינמי. גם כאן, בתנאי תאורה קשים נתקלנו בירידה של רמת הפירוט, אך עדיין ניתן להשתמש בתמונות המגיעות לבסוף מהמצלמה בלילה.מולטימדיה, ביצועים וסוללה


גזרת המולטימדיה של ה-LG Wing כוללת רמקול תחתון הפועל לבדו ומציע חווית שמע בינונית למדי, כך שלא תהיו מאוכזבים מרמת הווליום או האיכות, אך היינו שמחים לקבל כאן זוג רמקולים סטריאופוניים כיאה למכשיר דגל. איכות השמע בשיחה הייתה מעולה הן דרך אפרכסת השמע והן דרך הרמקול, כשגם הצד השני לא התלונן על איכות השמע דרך המיקרופונים המובנים.


מתחת למכסה המנוע נמצאת מערכת השבבים Snapdragon 765G, המיוצרת בתהליך 7 ננו-מטר וכוללת ליבה עוצמתית אחת מסוג Kryo 475 Prime בתדר מירבי של 2.4 גיגה-הרץ, 3 ליבות חזקות מסוג Kryo 475 Gold בתדר מירבי של 2.2 גיגה-הרץ ו-4 ליבות חסכוניות בחשמל מסוג Kryo 475 Silver בתדר מירבי של 1.8 גיגה-הרץ. יחד איתה, נמצא כאן גם 8 גיגה-בייט של זיכרון עבודה ו-128 גיגה-בייט של נפח אחסון שניתן להרחבה באמצעות כרטיס זיכרון.


בפועל, ביצועי המכשיר היו מעולים, כאשר לא נתקלנו באיטיות מסוימת בשימוש היום-יומי וגם לא במשחקים כדוגמת אספלט או PUBG. בנוסף, גם בהתחממות לא יצא לנו להיתקל בזמן משחק, כך שיכולנו להשתמש במכשיר ללא דאגות מכך. ניהול זיכרון העבודה הינו טוב מאוד, כך שגם כשפתחנו 8 אפליקציות במקביל, אף אחת מהן לא נסגרה ברקע.LG Wing 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)

LG Wing 5G (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)חיי הסוללה של המכשיר מתבססים על סוללה בקיבולת 4000 מיליאמפר/שעה, הנטענת דרך מחבר מסוג USB Type-C בהספק של עד 27 וואט בטכנולוגיית ה-Quick Charge 4 Plus. חיי הסוללה עצמם היו בינוניים מאוד במהלך השימוש שלנו, כשכבר באמצע היום היינו צריכים לחפש מטען, אך לקראת סוף תקופת השימוש הגיע עדכון למכשיר שגרם ליומיים האחרונים שלנו איתו לעשות חסד, ולהציג לפתע חיי סוללה טובים מאוד שאפשרו לנו לסיים את היום עם אותו שימוש ו-30 אחוזים נותרים בצד. עקב כך, איננו החלטיים לגמרי האם חיי הסוללה של המכשיר טובים מאוד או בינוניים מאוד, ונמקם אותו באמצע.


את טבלת הטעינה המלאה ניתן לראות להלן:
זמן אחוזים פער זמן
02:00 0 אחוזים -
02:07 10 אחוזים 7 דקות
02:13 20 אחוזים 6 דקות
02:19 30 אחוזים 6 דקות
02:24 40 אחוזים 5 דקות
02:30 50 אחוזים 6 דקות
02:37 60 אחוזים 7 דקות
02:48 70 אחוזים 11 דקות
02:56 80 אחוזים 8 דקות
03:08 90 אחוזים 12 דקות
03:29 100 אחוזים 21 דקות (זמן כולל - שעה ו-29 דקות)


ממשק המשתמש של ה-LG Wing מהווה חלק אינטגרלי מתפקודו עקב השימוש במסך מסתובב המצריך ממשק חדש משלו, ודרך הממשק הייעודי הזה החברה מאפשרת לנו לגשת ל-7 אפליקציות שהן: Youtube, Youtube Music, Chrome, דפדפן Whale, מפעיל המשחקים, המצלמה, והגלריה. איננו יודעים מי אוהב להשתמש בדפדפן במצב מאוזן, אך אנחנו לא, מה שמשאיר אותנו עם היוטיוב, הגלריה והמצלמה.


לאחר פתיחת אחת מהאפליקציות המוצעות במסך הראשי, נוכל לשלוט בה או באמצעות מגע או באמצעות עכבר ייעודי אליו ניתן לגשת דרך ווילון השליטה במסך המשני. דרך הווילון הזה נוכל גם להציג את האפליקציה שבמסך הראשי במסך השני, לנעול את המסך המשני, לשלוט בסיבוב הטלפון, להפעיל טיימר, מחשבון, פלאש, Wi-Fi, רשת סלולרית ואף לצלם מסך.


בנוסף, ישנן אפליקציות כמו WhatsApp שלא יופיעו היישר על המסך המשני מלכתחילה, זאת עקב העובדה שלא כל האפליקציות נתמכות כרגע לעבודה עם המסך הזה. עם זאת, ניתן להוסיף אותן ידנית למסך באמצעות גישה להגדרות ול-"יישומי מסך משני". אומנם, קחו בחשבון שייתכן כי חלק מהן לא יפעלו כראוי עקב אי התאמתן.


בנוסף לפרטים הללו, ה-LG Wing מציע על הנייר גם תמיכה בבלוטות' בגרסה 5.1, ברדיו FM מובנה, בגלישה ברשת הדור החמישי (5G), מגיע עם שבב NFC ומשאיר מאחור את שקע האוזניות הכלול בלא מעט ממכשירי החברה. מתחת לפני התצוגה נוכל גם למצוא סורק טביעות אצבע אופטי, וזה מאפשר את פתיחת הנעילה ועובד בצורה אמינה, אך לא מהירה במיוחד.


השורה התחתונה – מה חשבנו על ה-LG Wing


מכשיר ה-LG Wing הוא הנסיון הראשון של LG בשינוי הצורה המוכרת לנו כיום כסמארטפון, ומדובר בצעד אמיץ לקראת העתיד, אך כצפוי, לא כל צעד ראשון הוא צעד מושלם. לאחר השימוש במכשיר, קשה לנו לראות כיצד זו הצורה שתכבוש את שוק הסמארטפונים בדורות הבאים, כך שאנחנו מוחאים כפיים ל-LG על הנסיון ומאחלים שהנסיונות הבאים יהיו טובים יותר.


מעבר לחזון החברה ולצעד עצמו, איננו מאמינים כי מכשיר ה-LG Wing מיועד לצרכנים, או לפחות לא לרובם. מדובר במכשיר המבוסס על ניסיון ראשוני, כך שבמידה ואתם לא חובבי הרפתקאות, סביר להניח כי המכשיר אינו מכוון אליכם.


מחיר: 3,199 ש"ח (אחריות לשנתיים יבואן רשמי, רונלייט). לרכישה: מחסני חשמל KSP
האריזה ותכולתה


9עיצוב ואיכות בניה
7

חומרה וביצועים


9מסך ותצוגה10


מערכת הפעלה

8
מולטימדיה
7

סוללה

8
מצלמה

8
סיכום


8.3

להרפתקנים בלבד


מה אהבנו

צבע מרשים


זוג מסכים איכותיים


מערך צילום טוב מאוד


מה לא

מסך 60 הרץ


לקהל מאוד ספציפי


המבנה עדיין זקוק לשיפורים

מחירים

יבואן רשמי: 3199 שקלים


שוק פתוח: 3175 שקלים


*חלק מהקישורים המופיעים בפוסט קשורים בתכניות שותפים, עבורם נקבל עמלה עם ביצוע רכישה בפועל. עמלה זו לא מייקרת את העלות הסופית של המוצרים עבורכם.