אפל צפויה לשלב מודמים סלולריים בפיתוח עצמי במכשירי האייפון שיוצגו החל מ-2023


אפל (Apple) צפויה לעבור לשימוש במודמי דור 5 מהפיתוח העצמי של החברה במכשירי האייפון שיושקו החל משנת 2023, כך לפי דיווח של אתר Nikkei, שינוי שיביא איתו צעד נוסף במעבר של אפל לשליטה על מלוא תהליך הייצור של האייפון, הן בצד התוכנה והן בצד החומרה.


כדי להבין את חשיבות הצעד החדש והצפוי למדי, יש לחזור מעט אחורה בזמן ל”מלחמה” של אפל בקוואלקום, יצרנית השבבים הגדולה שייצרה גם את המודמים בעבור מכשירי האייפון. מלחמת התביעות ההדדיות בין שתי החברות נפתחה ב-2017 ונסגרה רק ב-2019, כאשר בסיום אפל שילמה לקוואלקום פיצויים של 4.7 מיליארד דולר, אך בו בזמן רכשה גם עסקי המודמים הסלולריים של אינטל.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי


עכשיו, כעבור למעלה משנתיים, אנו מקבלים דיווח ראשון על המעבר הצפוי של אפל לשימוש במודמים בפיתוח העצמי שלה, כאשר לפי הדיווחים המודמים שנמצאים כעת בתהליכי בדיקה יהיו מיוצרים בטכנולוגיית ה-4nm של TSMC החל משנת 2023. השימוש ב-TSMC אינו מפתיע לאור העובדה שסדרת שבבי ה-Apple A הנמצאים במכשירי האייפון שלה כיום מגיעים גם הם מפסי הייצור של TSMC, כמו גם שבבי ה-Apple M1 החדשים.


בעוד שהמעבר של אפל משימוש במודמים של קוואלקום במכשירי החברה למודמים בפיתוח עצמי המתבסס על עסקי המודמים של אינטל אותם רכשה ב-2019 היה צפוי, כעת אנו מקבלים הצצה ראשונה ללוח הזמנים המסמן את תחילת המעבר, מה שמרמז כי נוכל לראות את המודמים של החברה בסדרת מכשירי האייפון 15 אי שם ב-2023.


The post אפל צפויה לשלב מודמים סלולריים בפיתוח עצמי במכשירי האייפון שיוצגו החל מ-2023 first appeared on מגזין טכנולוגיה ובידור - Gadgety.