אייפון מתקפל ראשון יגיע רק ב-2023, אם בכלל יגיע


Apple (צילום: אופק ביטון, גאדג'טי)


מספר הדלפות נגעו לאחרונה בעבודתה של אפל על אייפון מתקפל, והאחרונות שבהן דיברו על האפשרות כי החברה תשיק את המכשיר המתקפל הראשון שלה כבר ב-2022. הדלפה חדש שמספק מדליף אפל המוכר ג'ון פרוסר בערוץ היוטיוב שלו נוגדת את הדיווחים הקודמים, כשהמדליף מציין כי אפל נמצאת בשלבים מוקדמים של בחינת הרעיון של טלפון מתקפל, ואם בכלל תשיק אחד כזה, הדבר יקרה רק בעוד כשנתיים.


דיווחים קודמים הזכירו כי אפל בוחנת שתי אפשרויות לאייפון מתקפל, האחת היא טלפון מתקפל בסגנון צדפה, בדומה ל-Galaxy Z Flip של סמסונג, והשנייה של מכשיר גדול יותר, המתקפל ממצב טאבלט לגודל של טלפון סטנדרטי יותר, בדומה ל-Galaxy Z Fold. על פי העדכון החדש של פרוסר, אפל מכוונת בשלב זה לכיוון טלפון בסגנון צדפה, iPhone Flip אם תרצו הקבלה לטלפון של סמסונג, אך זה נמצא עדיין בשלבים מוקדמים.פריט מידע נוסף שמספק המדליף נוגע לצבעים של מכשיר האייפון המתקפל, זה לטענתו יגיע במגוון רחב של צבעים, כשהמטרה ככל הנראה היא לפנות לשוק הצעיר יותר.


אייפון מתקפל – יקרה או לא יקרה?


דיווחים על אייפון מתקפל החלו להגיע כבר לפני מספר שנים (ראו פטנט של החברה מ-2017 בלחיצה כאן), כך שמדובר בפרוייקט אותו בוחנת אפל ברצינות לאורך תקופה לא קצרה. באפל לרוב לא נוהגים להשיק מוצרים בחופזה, ואף שכבר קיימים מכשירים מתקפלים בשוק מזה כשנתיים, באפל ככל הנראה לא ישיקו מכשיר מסוג זה עד שיבדקו עד תום כי מדובר במוצר שיהיה בר תוקף בשוק, ויהיו באמת מי שירצו לקנות אותו, וכי הוא חף מבעיות.


>> הצטרפו לערוץ הטלגרם של גאדג'טי

הטלפונים המתקפלים הראשונים שיצאו לשוק, מבית סמסונג, וואווי וכמות קטנה של חברות נוספות, הציגו חבלי לידה מסוימים במנגנוני הקיפול. החברות כבר הספיקו להציג עדכונים למגנונים ולזכוכיות העוטפות את המסכים המתקפלים, והשנה אנו צפויים לראות שיפורים נוספים בתחום.


בסמסונג כבר מתכננים דור חדש למכשירים המתקפלים משני הסוגים, ונדמה כי בחברה פונים לסוג החדש של המכשירים כמחליפים אפשריים לדגמי ה-Galaxy Note הפופולריים, ומכך ניתן להסיק כי בסמסונג ביצעו את בחינת השוק הנוגעת לרצון של הצרכנים לרכוש מכשירים מסוג זה, מה שעשוי להעיד גם על החלטותיה של אפל באשר להשקת אייפון מתקפל בהמשך הדרך.